Učenici s razvojnim teškoćama

Dodatna pažnja posvećuje se i učenicima s razvojnim teškoćama koji imaju primjereni oblik školovanja. Svaki učitelj upućen je kako individualno postupiti s učenikom, a rad mu olakšavaju i pisane preporuke za rad sa svakim učenikom ponaosob. Tijekom godine učitelji redovito u suradnji s psihologinjom i pedagoginjom prate postignuća učenika.
Od siječnja 2014. do siječnja 2015.g. naša škola je bila uključena u projekt financiran od Europske unije iz Europskog socijalnog fonda u suradnji sa Centrom za inkluzivne potpore IDEM (CIP IDEM) pod nazivom: „Stručnom potporom do obrazovanja za sve".

idemzastava europegrb hrvatske

fondoviljudski potencijaliUlaganje u budućnost

U projekt je bilo uključeno, uz suglasnost roditelja, nekoliko učenika koji imaju teškoće i školuju se po redovnom nastavnom programu uz primjenu individualiziranih postupaka. Unutar projekta psihologinja je kao koordinator škole surađivala sa Zrinkom Dumančić mag. rehab. educ. koja je kao članica mobilnog stručnog tima nakon opservacije učenika u školi savjetovala učitelje kako što bolje prilagoditi nastavni sadržaj i ispite učenicima s teškoćama. Prema potrebi, u savjetodavni posjet školi dolazila je i dr. sc. Đurđica Ivančić, prof. koja je savjetovala učitelje, koordinatoricu i članicu mobilnog stručnog tima o daljnjem radu s učenicima. Za učenike u projektu, ali i ostale kojima treba dodatna pomoć, organizirana je pomoć u učenju u CIP IDEM kao i savjetovanje za njihove roditelje. Psihologinja je zajedno s članicom mobilnog stručnog tima svaki mjesec nazočila superviziji.
Budući da je CIP IDEM suradnju s našom školom ocijenio vrlo uspješnom i primjerom dobre prakse, psihologinja je zajedno sa Zrinkom Dumančić mag.rehab.educ. predstavila naše iskustvo u predavanju pod naslovom: "Uloga koordinatora u suradnji s članom mobilnog stručnog tima-iskustva OŠ Pantovčak" na skupu „Iskustva i modeli suradnje na lokalnoj razini u obrazovanju djece s teškoćama„ u Šibeniku, 01.07.2014.g.
U okviru projekta održana su dva predavanja za članove Učiteljskog vijeća: „Izrada i primjena individualiziranih odgojno - obrazovnih programa" Davorke Dragojević mag. rehab. educ. i „Vrednovanje i ocjenjivanje učenika s teškoćama" Davorke Schmidt, dipl. učiteljice i mag. rehab. educ.