A+ R A-

Creativity LABs 2017. 18 1100

Creativity LABs (2017.-18.)


Ovim projektom želimo ostvariti kontinuirani razvoj nastavnika kao pojedinaca te naše cijele ustanove.
Pet nastavnika, ravnatelji škole i stručna suradnica psihologinja sudjelovat će u 5 strukturiranih tečajeva te 2 programa promatranja rada u partnerskoj organizaciji u inozemstvu (job shadowing).
Nastavnici informatike i tjelesnog odgoja imaju iskustva u vođenju školske internetske stranice te su zainteresirani za web dizajn i platformu za e-učenje. Školska suradnica psihologinja radi s djecom sa specijalnim potrebama, nadarenim učenicima te učenicima s poteškoćama u učenju te bi htjela na što kreativniji način koristiti ICT u svom radu. Nastavnice hrvatskog i engleskog jezika imaju već iskustva u međunarodnim projektima, ali bi htjele osmisliti privlačnije međukurikularne aktivnosti, povećati medijsku pismenost kod djece te internacionalizirati školu kroz online razmjene iskustava učenika i korištenje eTwinning platforme.
Naš će ravnatelji poboljšati upravljačke kompetencije kroz program promatranja rada u partnerskoj organizaciji u inozemstvu (job shadowing) s nastojanjem digitalizacije administrativnog dijela svoga posla. Nastavnica fizike će unaprijediti i modernizirati svoj rad pomoću digitalnih media i digitalnih simulacija u STEAM LABu.


Nastavnici će razvijati vještine u područjima kojima su, prema istraživanju provedenom među zaposlenicima škole, potrebna poboljšanja.
Svaki je nastavnik odabrao tečaj u domeni područja koje je, prema SWOT analizi, potrebno unaprijediti.
Istraživanje među nastavnicima i djelatnicima škole je provedeno prošle godine, a njegovi rezultati su bili polazište za oblikovanje ovog projekta koji bi odgovorio na potrebe nastavnika.
Nastavnici bi kroz tečajeve unaprijedili svoje znanje te kroz primjere dobre prakse primijenili to na svojim predmetima i izvannastavnim aktivnostima u školi. Svoje bi iskustvo razmijenili kroz TEACHER SUPPORT LAB koji bi bio dio CREATIVITY LAB u školi.Naša je ideja poticati razvoj kompetencija 21. stoljeća stvarajući CREATIVITY LAB u školi kao rezultat primjene novih znanja koja će se steći na izabranim tečajevima. Zamislili smo to kao centar za razmjenu dobrih praksi i suradnju za sve nastavnike i učenike u kojem se stvaraju međukurikularne veze.
Creativity Lab čini više laboratorija: STEAM LAB, MEDIA LAB, LANGUAGE LAB, STUDENT SUPPORT LAB i TEACHER SUPPORT LAB. To će ujedno biti i mjesto za stvaranje i dijeljenje informacija.
U dugoročnom planu škole je planirana posebno osmišljena i dizajnirana učionica (Creativity lab) koju bi nastavnici i učenici mogli koristiti nakon obaveznih predmeta i nastave s namjerom da se osmišljavaju nove, kreativne aktivnosti uz primjenu novih tehnologija.
Nakon planiranih tečajeva, učitelji će biti u mogućnosti primjenjivati metode koje potiču inovativnost i kreativnost kako bi škola iznjedrila što kreativniji kurikulum. Nastavnici će imati priliku upoznati druge motivirane nastavnike te s njima diskutirati i o mogućnosti stvaranja međunarodne mreže. Kasnije bi surađivali u novim eTwinning projektima. U prednostima Kreativnog laboratorija uživali bi svi učenici i nastavnici škole, kako danas tako i u budućnosti.
Institut za informacijske tehnologije u obrazovanju UNESCO-a je u svojoj publikaciji Digitalna pismenost u obrazovanju (svibanj, 2011.) naveo kako trebamo raditi na razvijanju digitalne pismenosti kao životne vještine jer zahvaća sva područja suvremenog postojanja. Gotovo 6 godina kasnije nismo uspjeli na takav način transformirati obrazovanje u Hrvatskoj kako bi pomogli učenicima da budu učinkovitiji.
Glavni cilj našeg KA1 projekta je uvrstiti strategije informacijske pismenosti u sva područja kurikuluma na zanimljiv i kreativan način. Kako bi se te vještine i znanja unaprijedili te kako bi učenicima pružili pomoć u razvijanju digitalne pismenosti, napravit ćemo novi kurikulum. Upravo zbog toga navodimo ICT vještine i novi inovativni kurikulum kao ključna područja za poboljšanja koja će rezultirati i kvalitetnim razvojem naše škole.
Kroz organizirane tečajeve želimo saznati kako koristiti raspoložive tehnologije za razvoj i stvaranje novih aktivnosti za učenike, za izradu kreativnijeg kurikuluma, ali i naučiti kako što bolje diseminirati rezultate projekta, učiniti ih profesionalnijima i privlačnijima drugim obrazovnim djelatnicima, kao i kako poboljšati internetsku stranicu škole kako bi bila što informativnija za roditelje naših učenika, ali i lokalnu zajednicu. Kroz povezivanje s drugim učiteljima dobit ćemo bolji uvid u obrazovne sustave drugih zemalja te ćemo moći usporediti kurikulume kako bi poboljšali naš kurikulum te učinili korak bliže internacionalizaciji.

e upisi veliki

edu hr portal veliki

google link veliki

youtube link veliki

Ustanova

OŠ PANTOVČAK
Hercegovačka 108
10000 ZAGREB
 
Telefon:
01/4824 148 (centrala)
 
01/ 4822 585 (stara škola)
 
Fax:
01/4824 422
 
E-mail:
 
OIB: 87153754672
Račun: HR 5823600001101469343
Vaš E-mail:
Predmet:
Poruka:
Koliko očiju ima čovjek?

Djelatnici

Ravnatelj:
Miroslav Klobučar, prof.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Rad sa strankama:
Ponedjeljak:16.30-18.30 (ili po dogovoru)
 
Stručne suradnice:
Pedagoginja,
Marina Žitković
marina.zitkovic(at)skole.hr
Rad sa strankama:
Utorak: 17.00 - 19.00 (ili po dogovoru)
 
Psihologinja,
Vesna Rak
vesna.rak(at)skole.hr
Rad sa strankama:
Srijeda: 17.00 - 19.00 (ili po dogovoru) 
 
Knjižničarka,
Jelena Pervan
jelena.pervan1(at)skole.hr
 
Službenik za zaštitu osobnih podataka,
Danijel Forjan

danijel.forjan2(at)skole.hr

pantovcak(at)os-pantovcak-zg.skole.hr

 
 
Učitelji razredne i predmete nastave.
 
Tajništvo:
Mirjana Gjano
 
Rad sa strankama:
10.30 - 11.30 
13.00 - 14.00
 
Računovodstvo:
Lucija Mustapić
lucija.mustapic3(at)skole.hr
 
Rad sa strankama:
11.30-13.00

Razredna nastava

1.a  Marija Gašparuš 
       marija.gasparus(at)skole.hr
 
1.b  Jasna Bartolović Rimac
        jasna.bartolovic-rimac(at)skole.hr
 
1.c  Ivan Oreški
       ivan.oreski5(at)skole.hr
 
2.a  Tatjana Pešić Ilijaš
        tatjana.pesic-ilijas(at)skole.hr 
 
2.b  Borna Prpić Sovilj

       borna.prpic-sovilj(at)skole.hr

        
2.c  Ivona Presečki
       ivona.presecki(at)skole.hr
 
3.a  Olgica Malkoč Vincelj 
        olgica.malkoc-vincelj(at)skole.hr 
 
3.b  Valentina Boc Perus
        valentina.boc(at)skole.hr 
 
4.a  Sanja Trtanj 
        sanja.trtanj(at)skole.hr 
 
4.b  Daniela Žižanović
        daniela.jukic1(at)skole.hr 
 
4.c Adriana Šaban
        adriana.saban(at)skole.hr
 
 
U želji da vam što cjelovitije prikažemo rad naše škole, aktualno vas informiramo i uspješnije s vama komuniciramo izradili smo novu internetsku stranicu škole.
1.a i 1.c  Jasna Babić
1.b i 1.c  Zrinka Filipović
 
 
2.a  i 2. b Marko Pleslić
2.c  Marina Krakan
 
 
3.a  Ema Perak
3.b  Magda Marić
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Predmetna nastava

5.a Branka Kovač, Glazbena kultura
       branka.kovac(at)skole.hr
 
5.b Ante Bašić, Hrvatski jezik
      ante.basic14(at)skole.hr
 
6.a Marina Moćan, Engleski jezik
        marina.mocan(at)skole.hr 
 
6.b Željka Frančić, Hrvatski jezik
       zeljka.francic.simek(at)skole.hr 
 
6.c Matija Dugandžić, TZK
        matija.dugandzic(at)skole.hr
 
7.a Tihomir Razum, Likovna kultura
      tihomir.razum(at)skole.hr
 
7.b Danijel Forjan, Informatika
       danijel.forjan2(at)skole.hr 
 
 7.c Matija Eršek, TZK
       matija.ersek(at)skole.hr
 
8.a Zrinka Šipušić, Kemija
       zrinka.sipusic(at)skole.hr
 

8.b Đurđica Miškulin, Povijest

       durdica.miskulin(at)skole.hr 

     

 

 
 
 
 
 
Kristina Čajo Anđel, Engleski jezik
kristina.cajo-andel(at)skole.hr
 
Mirella Kujundžić Lujan, Njemački jezik
mirella.kujundzic-lujan(at)skole.hr
 
Eleonora Deriš, Engleski jezik
eleonora.deris(at)skole.hr
 
Julijana Lepur, Njemački jezik
 
Jasenka Parađiković, Matematika
jasenka.paradikovic(at)skole.hr
 
č.s. Monika, Vjeronauk
ana.brcic1(at)skole.hr
 
Mirjana Horvat, Geografija
mirjana.horvat1(at)skole.hr
 
Katarina Vrančić, Matematika
katarina.vrancic(at)skole.hr
 
Tatjana Polchert, Biologija
tatjana.polchert(at)skole.hr
 
Marija Magić, Vjeronauk
marija.magic(at)skole.hr
 
Danijela Takač, Fizika i Tehnička kultura
danijela.takac(at)skole.hr