A+ R A-

header pollution find a STEAM

Pollution! Find a STEM solution - opis projekta.


LOGO cro160Ovo je do sada naš najuspješniji projekt nagrađen od strane Europske komisije s „Success story" i „Good pratice example" oznakama te smo jedina osnovna škola u Republici Hrvatskoj koja je dobila tu čast.
Četiri glavna područja projektnih aktivnosti
1. e-Skills i digitalni poslovi
Poslovi budućnosti bit će digitalni i većina poslova za koje će naši učenici biti konkurentni na europskom tržištu rada još uvijek ne postoji. Učenike želimo upoznati s nekim danas već postojećim digitalnim poslovima. Ovim aktivnostima razvijamo digitalne kompetencije kod učenika, upoznajemo ih s novim trendovima na području komunikacija, tehnologije i znanosti. Razvijamo kompetencije potrebne za daljnje školovanje s ciljem ostvarivanja uspješnih karijera u digitalnim, inženjerskim, tehnološkim i sličnim poslovima budućnosti. Učenici će uz programiranje upoznati brojne web 2.0 alate i raditi u njima.

 


U sklopu ovih aktivnosti školu je posjetio razvojni programer i autor igrica za iPad, Učenicima je pojasnio pojam poslovi budućnosti i naveo učenike na razmišljanje o vještinama potrebnim za te poslove. Nakon predavanja održao je radionicu izrade edukativne igrice za iPad, pokazavši koliko je truda i znanja potrebno kako bi se izradio samo jedan lik u igrici.
Posjetio nas je i programer dodataka za specijalne efekte u filmovima i crtićima, stručnjak za digitalni marketing, a upoznali smo i inženjerku svemirske tehnologije koja upravlja instrumentima na međunarodnoj svemirskoj postaji, ISS-u.

2. Čista industrija i čiste tehnologije
Upoznavanjem i posjetima čistim industrijama s „čistim" tehnološkim procesima nastojali smo podići ekološku svijest učenika, važnost recikliranja i održivog razvoja.

3. STEM aktivnosti
Učenici su se upoznali s robotikom sastavljajući LEGO Mindstorms EV3 robota, kao i s osnovama programiranja. Tijekom nastavne godine učenici su istražili i pomoću robota sa senzorima izmjerili svjetlosno i zvučno zagađenje te kvalitetu zraka u školi. Obradili su mjerenja znanstvenom metodom te prezentirali rezultate. Ovim aktivnostima uvidjeli su rad znanstvenika, važnosti ispravnog mjerenja i obrade rezultata te, razvijajući kritičko mišljenje i prirodoslovne kompetencije, pokušali pronaći rješenja stvarnih svjetskih problema.

4. Ekološke i kulturološke aktivnosti
Nizom ekoloških i kulturoloških aktivnosti učenici se upoznaju s tradicijom i kulturom zemalja partnera. Izrađivali smo ekološke ukrase za bor, ekološka sredstva za čišćenje. Razvijamo svijest o važnosti recikliranja i čuvanja okoliša.

Za trajanja projekta učenici i učitelji su boravili u zemljama partnera. U Poljskoj su sudjelovali na stručnom usavršavanju učenika i učitelja u web 2.0 alatima i LEGO Mindstorms robotu. Naučili su kako programirati LEGO robota za mjerenje onečišćenja i upoznali se s različitim web 2.0 alatima koje su koristili u projektu. Obišli su tvornicu za razvrstavanje otpada Orly Staw, muzej šumarstva i agrikulture, Interaktivni muzej Copernicus centre u Varšavi te mnoštvo kulturnih znamenitosti. Učenici su posjetili Francusku i Republiku Češku te se upoznali s njihovim obrazovnim sustavom i kulturom. Sudjelovali su u aktivnostima vezanima uz projekt i posjetima industriji, stekli su samostalnost i samouvjerenost u komunikaciji na stranom jeziku i prezentacijama svoga rada.

e upisi veliki

edu hr portal veliki

google link veliki

youtube link veliki

Ustanova

OŠ PANTOVČAK
Hercegovačka 108
10000 ZAGREB
 
Telefon:
01/4824 148 (centrala)
 
01/ 4822 585 (stara škola)
 
Fax:
01/4824 422
 
E-mail:
 
OIB: 87153754672
Račun: HR 5823600001101469343
Vaš E-mail:
Predmet:
Poruka:
Koliko očiju ima čovjek?

Djelatnici

Ravnatelj:
Miroslav Klobučar, prof.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Rad sa strankama:
Ponedjeljak:16.30-18.30 (ili po dogovoru)
 
Stručne suradnice:
Pedagoginja,
Marina Žitković
marina.zitkovic(at)skole.hr
Rad sa strankama:
Utorak: 17.00 - 19.00 (ili po dogovoru)
 
Psihologinja,
Vesna Rak
vesna.rak(at)skole.hr
Rad sa strankama:
Srijeda: 17.00 - 19.00 (ili po dogovoru) 
 
Knjižničarka,
Jelena Pervan
jelena.pervan(at)skole.hr
 
 
Učitelji razredne i predmete nastave.
 
Tajništvo:
Mirjana Gjano
 
Rad sa strankama:
10.30 - 11.30 
13.00 - 14.00
 
Računovodstvo:
Petra Šapina 
 
Rad sa strankama:
11.30-13.00

Razredna nastava

1.a  Olgica Malkoč Vincelj
       olgica.malkoc-vincelj(at)skole.hr
1.b   Valentina Boc Perus
       valentina.boc(at)skole.hr
2.a  Sanja Trtanj
        sanja.trtanj(at)skole.hr
2.b  Daniela Žižanović
        daniela.jukic1(at)skole.hr
2.c   Dina Džineva
        dina.dzineva(at)skole.hr
3.a  Marija Gašparuš
        marija.gasparus(at)skole.hr
3.b  Jasna Bartolović Rimac
        jasna.bartolovic-rimac(at)skole.hr
4.a  Borna Prpić Sovilj
        borna.prpic-sovilj(at)skole.hr
4.b  Tatjana Pešić Ilijaš
        tatjana.pesic-ilijas(at)skole.hr
 
 
 
U želji da vam što cjelovitije prikažemo rad naše škole, aktualno vas informiramo i uspješnije s vama komuniciramo izradili smo novu internetsku stranicu škole.
1.a Ivan Oreški
1.b Magda Marić
 
 
2.a i 2.c Jasna Babić
2.b i 2.c Zrinka Filipović
 
 
3.a i 3.b Maja Žunić
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Predmetna nastava

5.a Tihomir Razum, Likovna kultura
tihomir.razum(at)skole.hr
5.b Ivan Klobučar, Informatika
ivan.klobucar5(at)skole.hr
5.c Matija Eršek, Tjelesna i zdravstvena kultura
matija.ersek(at)skole.hr
6.a Katarina Vrančić, Matematika
  katarina.vrancic(at)skole.hr
6.b Đurđica Miškulin, Povijest
  durdica.miskulin(at)skole.hr
7.a Ljijana Rosić, Hrvatski jezik
   ljiljana.rosic1(at)skole.hr
7.c Branka Kovač, Glazbena kultura
   branka.kovac(at)skole.hr
7.b Ante Bašić, Hrvatski jezik
   ante.basic14(at)skole.hr
8.a Željka Frančić, Hrvatski jezik
   zeljka.francic.simek(at)skole.hr
8.b Marina Moćan, Engleski jezik
   marina.mocan(at)skole.hr
 
 
 
 
 
Kristina Čajo Anđel, Engleski jezik
kristina.cajo-andel(at)skole.hr
 
Mirella Kujundžić Lujan, Njemački jezik
mirella.kujundzic-lujan(at)skole.hr
 
Eleonora Deriš, Engleski jezik
eleonora.deris(at)skole.hr
 
Julijana Lepur, Njemački jezik
 
Jasenka Parađiković, Matematika
jasenka.paradikovic(at)skole.hr
 
č.s. Monika, Vjeronauk
 
Mirjana Horvat, Geografija
mirjana.horvat1(at)skole.hr
 
Marija Sokolović, Kemija
marija.sokolovic(at)skole.hr
 
Tatjana Polchert, Biologija
tatjana.polchert(at)skole.hr
 
Marija Magić, Vjeronauk
marija.magic(at)skole.hr
 
Danijela Takač, Fizika i Tehnička kultura
danijela.takac(at)skole.hr
 
zamje. Matija Dugandžić, vikend program