A+ R A-

Preventivni program - uvodno

borba protiv ovisnostiCilj školskog preventivnog programa je prevenirati svaki oblik nepoželjnog ponašanja učenika i usmjeriti ih na izgradnju osobnog pozitivnog sustava vrijednosti. Posebna pozornost pridaje se prevenciji svih vrsta ovisnosti (duhan, alkohol i droga) i nasilju (fizičko, emocionalno i elektronsko).
Svake godine obilježavamo Mjesec borbe protiv ovisnosti 15. studenog – 15. prosinca) tijekom kojeg se na satovima razrednika organiziraju radionice i predavanja.

Kroz interaktivne radionice učenike podučavamo razlikovanju koketiranja od seksualnog uznemiravanja po programu Centra za seksualna prava „Ženska soba".
Učenike potičemo na stvaranje i održavanje kvalitetnih međuljudskih odnosa i prijateljstava, na razvijanje samopoštovanja i pozitivne slike o sebi.

CIVITAS- Zagreb

civitasSuradnja s Udrugom za promicanje civilnog društva putem medija – CIVITAS ZAGREB

Već sedmu godinu uspješno surađujemo u projektima Udruge Civitas Zagreb.
Do sada smo bili uključeni u projekt „Civitas, znanstvenici i mediji protiv nasilja" koji je uključivao program medijskog opismenjavanja učenika i prevenciju protiv nasilja. Projekt je bio koncipiran u smislu razvijanja kritičkog mišljenja mladih pri konzumiranju informacija iz medija. Prevencija nepoželjnih oblika ponašanja provodila se usmjeravanjem djece i mladih na konstruktivne sadržaje kroz predavanje znanstvenika koji su vlastitim primjerima ukazali na to da svaki čovjek ima odgovornost pri izboru osobnog životnog puta koji treba biti u skladu s društveno prihvatljivim vrijednostima.

U školskoj godini 2009./2010. predavanje nam je održao prof.dr.sc.Ivan Đikić s Goethe Instituta u Frankfurtu, a 2011./2012. prof.dr.sc. Mariastefania Antica s Instituta Ruđer Bošković, zatim prof.dr.sc. Mario Vukšić iz Hrvatskog instituta za istraživanje mozga. Ugostili smo i g. Tomislava Šikića urednika i novinara s Hrvatskog radija kao predavača iz medijskog opismenjavanja.
Povodom predavanja iz medijskog odgoja novinarke i osnivačice Udruge Civitas Zagreb gđe Zvjezdane Stančić u školskoj godini 2011./2012. u našoj školi, u radnom posjetu bili su pomoćnici ministra znanosti, obrazovanja i sporta prof.dr.sc. Saša Zelenika, ravnatelj Uprave za znanost i gđa Ankica Nježić, ravnateljica Uprave za odgoj i obrazovanje, koji su podržali suradnju škole i Udruge.
Svake godine u sklopu projekta učenici 7. i 8. razreda odlaze u posjet Hrvatskom institutu za istraživanje mozga i Institutu Ruđer Bošković.
Vrlo vrijedan projekt koji je prvi puta proveden u našoj školi prošle školske godine bio je „Civitas, znanstvenici i mediji za promidžbu znanja i znanosti" u sklopu kojeg je provedeno interaktivno predavanje pod naslovom „Ne zaboravi me ako počinjem zaboravljati" koje je održao prof.dr.sc. Nenad Bogdanović s Karolinskog Instituta u Švedskoj. Drugo predavanje je održala dr. sc. Sanja Fulgosi iz Nacionalnog centra za vanjsko vrednovanje obrazovanja na temu: „Kako se hrvatski jezik može učiti s pomoću računala" .
civitas predavanje

 

 

Školske godine 2013./2014. po prvi puta smo bili uključeni u projekt „Civitas i znanstvenici - za znanje mladima" koji je odobren i financijski podržan od Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta. U sklopu tog projekta predavanje iz medijskog odgoja je održala novinarka i predsjednica Udruge „Civitas Zagreb" gđa Zvjezdana Stančić, za učenike 4. i 5. razreda.

 

 

 

 

 

 

Učenici 5. i 7. razreda, kao gosti Centra za odgoj i obrazovanje Dubrava, slušali su 9.4.2014. nadahnuto predavanje „Granica je u nama samima" prof.dr.sc. Ivana Đikića s Instituta za biokemiju sveučilišta Goethe u Frankfurtu.

civitas predavanje 1civitas predavanje djikic

Predavanje na temu „Fotosinteza pokreće život na zemlji" održao je prof. dr. sc. Hrvoje Fulgosi iz Instituta Ruđer Bošković za naše učenike 7. razreda, a bili smo, u sklopu terenske nastave i u posjetu laboratoriju u Institutu Ruđer Bošković gdje nam je naš „domaćin" prof. dr. sc. Hrvoje Fulgosi održao radionicu i predavanja na temu: „Kako su građene stanice" i „Građa i funkcija proteina".

civitas predavanje 2

Sveukupnu suradnju na svim dosadašnjim projektima smatramo izuzetno korisnom zbog toga što potiče i njeguje kod učenika kritičan odnos spram medijskih sadržaja , odjeljivanje dobrog od lošeg, ali i potiče njihov osobni razvoj, te aktivniju i odgovorniju ulogu pri izboru vlastitog životnog puta.

e upisi veliki

edu hr portal veliki

google link veliki

youtube link veliki

Ustanova

OŠ PANTOVČAK
Hercegovačka 108
10000 ZAGREB
 
Telefon:
01/4824 148 (centrala)
 
01/ 4822 585 (stara škola)
 
Fax:
01/4824 422
 
E-mail:
 
OIB: 87153754672
Račun: HR 5823600001101469343
Vaš E-mail:
Predmet:
Poruka:
Koliko očiju ima čovjek?

Djelatnici

Ravnatelj:
Miroslav Klobučar, prof.
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
Rad sa strankama:
Ponedjeljak:16.30-18.30 (ili po dogovoru)
 
Stručne suradnice:
Pedagoginja,
Marina Žitković
marina.zitkovic(at)skole.hr
Rad sa strankama:
Utorak: 17.00 - 19.00 (ili po dogovoru)
 
Psihologinja,
Vesna Rak
vesna.rak(at)skole.hr
Rad sa strankama:
Utorak i četvrtak: 17.00 - 19.00 (ili po dogovoru) 
 
Knjižničarka,
Jelena Pervan
jelena.pervan1(at)skole.hr
 
Službenik za zaštitu osobnih podataka,
Danijel Forjan

danijel.forjan2(at)skole.hr

pantovcak(at)os-pantovcak-zg.skole.hr

 
 
Učitelji razredne i predmete nastave.
 
Tajništvo:
Mirjana Gjano
mirjana.gjano(at)skole.hr
 
Rad sa strankama:
10.30 - 11.30 
13.00 - 14.00
 
Računovodstvo:
Veronika Prskalo
veronika.prskalo(at)skole.hr
ospantovcak.uplatnice(at)gmail.com
 
Rad sa strankama:
11.30-13.00

Razredna nastava

1.a  Marija Gašparuš 
       marija.gasparus(at)skole.hr
 
1.b  Jasna Bartolović Rimac
        jasna.bartolovic-rimac(at)skole.hr
 
1.c  Ivan Oreški
       ivan.oreski5(at)skole.hr
 
2.a  Tatjana Pešić Ilijaš
        tatjana.pesic-ilijas(at)skole.hr 
 
2.b  Borna Prpić Sovilj

       borna.prpic-sovilj(at)skole.hr

        
2.c  Ivona Presečki
       ivona.presecki(at)skole.hr
 
3.a  Olgica Malkoč Vincelj 
        olgica.malkoc-vincelj(at)skole.hr 
 
3.b  Valentina Boc Perus
        valentina.boc(at)skole.hr 
 
4.a  Sanja Trtanj 
        sanja.trtanj(at)skole.hr 
 
4.b  Daniela Žižanović
        daniela.jukic1(at)skole.hr 
 
4.c  Dina Batarilo
        dina.dzineva(at)skole.hr
 
 
U želji da vam što cjelovitije prikažemo rad naše škole, aktualno vas informiramo i uspješnije s vama komuniciramo izradili smo novu internetsku stranicu škole.
1.a i 1.c  Jasna Babić
1.b i 1.c  Zrinka Filipović
 
 
2.a  i 2. b Marko Pleslić
2.c  Marina Krakan
 
 
3.a  Ema Herak
3.b  Magda Marić
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Predmetna nastava

5.a Branka Kovač, Glazbena kultura
       branka.kovac(at)skole.hr
 
5.b Josip Vincetić, Hrvatski i Njemački jezik
      josip.vincetic(at)skole.hr
 
6.a Marina Moćan, Engleski jezik
        marina.mocan(at)skole.hr 
 
6.b Željka Frančić, Hrvatski jezik
       zeljka.francic.simek(at)skole.hr 
 
6.c Matija Dugandžić, TZK
        matija.dugandzic(at)skole.hr
 
7.a Tihomir Razum, Likovna kultura
      tihomir.razum(at)skole.hr
 
7.b Danijel Forjan, Informatika
       danijel.forjan2(at)skole.hr 
 
 7.c Matija Eršek, TZK
       matija.ersek(at)skole.hr
 
8.a Zrinka Šipušić, Kemija
       zrinka.sipusic(at)skole.hr
 

8.b Đurđica Miškulin, Povijest

       durdica.miskulin(at)skole.hr 

     

 

 
 
 
 
 
Ante Bašić, Hrvatski jezik
ante.basic14(at)skole.hr
 
Kristina Čajo Anđel, Engleski jezik
kristina.cajo-andel(at)skole.hr
 
Mirella Kujundžić Lujan, Njemački jezik
mirella.kujundzic-lujan(at)skole.hr
 
Eleonora Deriš, Engleski jezik
eleonora.deris(at)skole.hr
 
Julijana Lepur, Njemački jezik
 
Jasenka Parađiković, Matematika
jasenka.paradikovic(at)skole.hr
 
č.s. Monika, Vjeronauk
ana.brcic1(at)skole.hr
 
Mirjana Horvat, Geografija
mirjana.horvat1(at)skole.hr
 
Katarina Vrančić, Matematika
katarina.vrancic(at)skole.hr
 
Tatjana Polchert, Biologija
tatjana.polchert(at)skole.hr
 
Marija Magić, Vjeronauk
marija.magic(at)skole.hr
 
Danijela Takač, Fizika i Tehnička kultura
danijela.takac(at)skole.hr